BÜLENT ERSOY’ UN PATRONU FEVZİ SİVEREK, ERSOY İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI
  • ALSANA HABER
  • Magazin
  • BÜLENT ERSOY’ UN PATRONU FEVZİ SİVEREK, ERSOY İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

BÜLENT ERSOY’ UN PATRONU FEVZİ SİVEREK, ERSOY İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI

ABONE OL
Mayıs 26, 2022 15:24
BÜLENT ERSOY’ UN PATRONU FEVZİ SİVEREK, ERSOY İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında babası Fikret Erkoç’u kaybeden Diva Bülent Ersoy‘un, babasını defnederken patronu Fevzi Siverek ile arasında geçen diyalog sosyal medyada viral oldu.

Kazılan mezarı göstererek patronu Fevzi Siverek’e “Çok dar değil mi?” diye soran ve “Standart” cevabını alan Ersoy’un, “E ben ne olacağım? Ben standarda sığmam ki” sözleri olay oldu. Siverek ise, “Seninkini daha büyük yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bülent Ersoy ve Fevzi Siverek arasında geçen “mezar boyutu” muhabbeti sosyal medyada epey geniş yer bulunca, basında göz önünde olmayı sevmeyen Fevzi Siverek ilk defa AL SANA HABER farkıyla programa canlı bağlanarak o gün yaşananları anlattı. Bülent Ersoy ile 27 yıllık iş ve arkadaşlık hukuku olan Siverek, Ersoy ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gökay Kalaycıoğlu’ nun; “Fevzi Bey, Bülent Ersoy ile aranızda geçen bu diyaloğu baştan sizin üslubunuzla dinlemek istiyoruz. Nasıl oldu?” sorusu üzerine Fevzi Siverek “Şimdi Bülent Hanım’ ın babası hakkın rahmetine kavuştuktan sonra haberimiz oldu. Gittik cenaze işlemlerini yaptık. Cenazeyi defnetmek için götürdük. Bülent Hanım ayakları ağrıyor diye bir kenara oturdu. Oturduğu yerden mezar yerini görüyor fakat onun baktığı açıdan mezar tam görünmediği için gözüne küçük geldi.

‘Bu küçük mü?’ diye sordu. ‘Yo… Standart’ dedim. ‘Ama ben buna sığmam ki’ dedi. Bunu söylerken çok duygusal ve samimi bir ses tonuyla söyledi. Şimdi mezarı da öyle görünce spontane bir şey gelişti. Ama bu sözleri söylerken bir çaresizlik olarak söyledi. O anda da yanda 4 kişilik bir aile kabristanı vardı. Elimi uzattım o mezarı göstererek ‘Sizinkini böyle daha büyük yapacağız’ dedim. Hadise böyle gelişti. O anda benim onu teselli etmek ve acı gününde bir nebze de olsa acısını dindirmek adına söylediğim bir şey” diyerek hadiseyi anlattı. 

Seyhan Soylu “Yani siz orada ciddi bir şey anlatıyorsunuz. Espri yapmıyorsunuz” deyince Siverek “Bu espri değil. Yani mezarlıkta espri olmaz.” dedi. Seyhan Soylu; “İkinci mezar olayı nasıl oldu? Onu da anlatın. Birincisinden daha komik, dinleyin” deyince Siverek “İkinci mezar olayı da Bülent hanımın annesine cenazenin imamı telkin verirken Bülent Hanım ‘Böyle bir şey gerekiyor mu?’ diye sordu. Hoca biraz çekingen olduğundan devreye hemen ben girdim. Ben kendisine izah etmek istedim. Dedim ki ‘Bülent Hanım sorgu melekleri geldiğinde rahmete giden kişiye sorarlar. Hoca da bunları dinimiz gereği kendisine söyleyip ona hatırlatma durumudur’ dedim. Sonra telkin bitince döndü Hoca’ ya dedi ki; ‘Annem cevap verdi mi?’ dedi” diye anlatınca masadaki herkes güldü.

Anısını anlatmaya devam eden Siverek “Bülent Hanım böyle sorunca Hoca gözüme baktı. Bülent Hanım’a üzülmemesi için bir hamle yapmam gerekiyor ya ben de Hoca’ ya kafa salladım ‘Evet de’ diye. ‘Evet, Bülent Hanım, verdi cevap’ dedi. Bülent Hanım ‘Peki Hocam Cennet’ e mi gitti? Cehenneme’ mi? Annem yol bilmez, Cennet’ i tarif et’ dedi.

Şimdi Bülent Hanım bunları sorarken dine olan saygıyla soruyor. Bülent Hanım’ ı tanıyanlarınız bilir. Ramazan ayında asla orucunu bırakmaz. Bir yemeğe başlamadan onun duasını yapmadan başlamaz. Bir de Bülent Hanım’ ın hiç birinizin bilmediği bir yönünü size söyleyeceğim. Bunu kimse bilmiyor. Türkiye ilk defa sizden duyacak. Bülent Hanım kara çarşaf giyer. Gözleri dahi görünmez. Arabasına biner. Bir çantaya zarfları hazırlar. Daha önceden tespit ettiği fakir fukara evlere gider. Bunu bazen ayda bir bazen 2 defa yapar. Kimse yardım edenin Bülent Ersoy olduğunu da bilmez. Şoförü iner ihtiyaç sahibi evlere ‘Abla geldi’ der. İhtiyaç sahiplerine kendi elleriyle dağıtır. Kimse yüzünü görmez. Bülent Ersoy bu konularda çok duyarlıdır” diyerek yakın dostu Bülent Ersoy’ un bilinmeyen gerçeklerini açıkladı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.