“KARAMOLLAOĞLU YERİNE O MASAYA BÜLENT ERSOY YADA BENİ OTURTSALAR DAHA FAZLA OY ALIRLAR”
  • ALSANA HABER
  • Magazin
  • “KARAMOLLAOĞLU YERİNE O MASAYA BÜLENT ERSOY YADA BENİ OTURTSALAR DAHA FAZLA OY ALIRLAR”

“KARAMOLLAOĞLU YERİNE O MASAYA BÜLENT ERSOY YADA BENİ OTURTSALAR DAHA FAZLA OY ALIRLAR”

ABONE OL
Mart 12, 2022 08:01
“KARAMOLLAOĞLU YERİNE O MASAYA BÜLENT ERSOY YADA BENİ OTURTSALAR DAHA FAZLA OY ALIRLAR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz hafta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan ve Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu’ nun ev sahipliğinde Ankara’da bir araya gelmişti.

Bugün AL SANA HABER’ de Seyhan Soylu, altılı koalisyon oluşturmak için bir araya gelen masayı ağır sözlerle eleştirdi.

Seyhan Soylu; “Şimdi bu altılı masada kimler var. Bir, Kemal Kılıçdaroğlu. İki, Ahmet Davutoğlu var. Hani AK Parti’ yi eleştirip 21 Haziran’dan sonra ‘Devletin kolluk görevlileri ve hükümet sorgulanmalı. Bu bombalar niye patladı’ gibi imalar yapan ama o tarihte Başbakanlık yapan yani bütün kontrolü kendinde tutan adam var orada. Fakat sonra aniden Atatürkçü olmuş adam var. Öte tarafta Ali Babacan var. Çok da severim karizmatik adamdır. Meral Akşener var. Meral hanım da Türk tarihinde Tansu Çiller’ den sonra önemli bir figür oldu bana göre. Eğer parlamenter sisteme dönülürse Başbakan o olur Cumhurbaşkanı da yerinde kalır lafını edeceğim. Millet ne oluyor diyecek.

Şimdi bu masa içinde bir de Karamollaoğlu var. Karamollaoğlu Sivas Eski Belediye Başkanı. Ve şimdi Rahmetli Necmettin Erbakan’ ın oğlu Fatih Erbakan Yeni Refah Partisi’ ni kurup babasının izinden giderek şu anda almış olduğu oy oranı yüzde 0,90. Saadet Partisi’ nin oranı yüzde 0.75’ lere düştü. Madımak olaylarını unuttuk mu? Unutmadık. Karamollaoğlu Madımak olaylarının senaryosundaki kahramanı.  O tarihte söylediklerini unuttuk mu? Unutmadık. Tüm partilerden insanlar bugün baktığında bu olayın bir katliam olduğunu biliyor. Alevi yurttaşlarımız kardeşlerimiz istismar edildi. Korktular. Evlerine çarpılar yapıldı. Şimdi vizyonu değişti masaya oturdu.

SEYHAN SOYLU “BÜLENT ERSOY VE BEN, KARAMOLLAOĞLU’NDAN DAHA AZ DÖNEĞİZ”

O masa eğer bir Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve muhalefet bir masaysa Karamollaoğlu’ nun o masada ne işi var? o masaya oturduğu için 0,75’ den de yalnızca yüzde 0.25’ i oy verir. O masaya Karamollaoğlu oturacağına Bülent Ersoy’ u oturtsalar daha fazla oy alırlar. Çünkü Bülent Ersoy ve ben Karamollaoğlu’ndan daha az döneğiz. Ben otursam o masaya Karamollaoğlu’ ndan daha fazla oy toplarım.” derken Sertan Kırço “Fatih Erbakan Millet İttifakına katılsa ne olur?” diyerek bir soru yöneltti.

Soylu; “Fatih Erbakan buna katılmaz. Fatih Erbakan eğer ki parti lağvedilip Cumhur İttifakına katılırsa o sinerjiyle yüzde 2,5 – 3 e kadar oy alır. Bu oy oranı bugün 20 Milletvekili ve grup kurar. Denge büyük değişir” diye yorumladı.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.