PINAR ELİÇE VE NİHAT DOĞAN ALEYNA TİLKİ’ YE ÇAKTILAR

PINAR ELİÇE VE NİHAT DOĞAN ALEYNA TİLKİ’ YE ÇAKTILAR

ABONE OL
Nisan 21, 2022 07:17
PINAR ELİÇE VE NİHAT DOĞAN ALEYNA TİLKİ’ YE ÇAKTILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pop şarkıcısı Gülşen, klibinde motorun üzerindeyken eteğini çıkardığı ve iç çamaşırlarıyla dans ettiği için eleştiri oklarının hedefi olan Aleyna Tilki’ye sahip çıkarak sosyal medya hesabından “Daha ne desin bu kız?” diyerek desteğini göstermişti.

Gülşen’ in bu desteğinin ardından AL SANA HABER masasında yapılan yorumlar, masa yorumcuları Pınar Eliçe, Tayyar Işıksaçan, Hakan Solaker, Nihat Doğan ve Başak Çokan arasında fikir ayrılıklarına yol açtı. Masa da hararet yükseldi. Konu klipten başlayıp İlluminati, yozlaşma ve dini meselelere kadar gitti.

Moderatör Gökay Kalaycıoğlu’ nun “Gülşen’ in bu desteği sonrası ilk başta masadaki erkeklerin fikrini almak istiyorum. Gülşen burada ne demek istedi sizce?” diyerek ilk sözü Tayyar Işıksaçan’ a verdi.

Işıksaçan; “Benim Aleyna Tilki konusundaki fikrim net. Yaptığını sonuna kadar destekliyorum. O yaş grubunda bir kız çocuğunun kendini eğlendirmek için yaptığı bir iş. Ramazan’da mı yaptı, Ramazandan sonra mı yaptı? Çok sıkıntı değil benim için” diye yorumlarken lafa giren Nihat Doğan; “Tayyar ağabey sen manevi değerleri çok yüksek bir insansın. Şu konuşman hiç örtüşmedi” dedi. Bunun üzerine Hakan Solaker de “Bunun zamanlaması yanlış. Klibin niye böyle olduğunu konuşmuyoruz ama zamanlama yanlış” diyerek Aleyna Tilki’ ye tepki gösterdi.

Nihat Doğan konuşmasına devam ederek “Farkındaysan küreselcilerin seküler bir yaşam tarzının bütün dünyaya hakim olduğu, Allahsız bir din, tek devlet yaratma projesi yaratma hayalleri var. Bu deccaliyet her ne kadar bizim de manevi değerlerimize, ailevi değerlerimize saldırsa da bizim de bir o kadar sahip çıkmamız lazım” dedi.

Nihat Doğan’ ın fikirlerine tamamen katıldığını belirten Tayyar Işıksaçan ise; “Sosyal medyada veya televizyonlarda bu kadar çıplaklık varken bunların içinden sadece Aleyna’ yı cımbızlayıp hedef tahtasına oturtturmak vicdansızlık” şeklinde yorumladı. Bunun üzerine Nihat Doğan “Yıllardır starların, sanatçıların Ramazan’da albüm çıkarttığını gördünüz mü? Hep Ramazan sonrası bayramlarda çıkardık albümlerimizi” derken söze giren Pınar Eliçe “Burada bir mesaj verilmek isteniyor olabilir mi Aleyna üzerinden?” diye sordu.

Nihat Doğan; “Pınar seni tebrik ederim. Bu kızımızın bizim milli ve manevi değerlere de saldırmaya başlayan paylaşımları var. İşte ‘Kız istemek çok kötüdür’ ya da ‘Kız niye istenir ki gibi’ milli değerlere saldırmaya başladığını görebiliyoruz. Strateji olarak yanlış. Akıl hocasının bunu Aleyna’ ya yapmış olduğu kötülük olarak algılıyorum” derken Seyhan Soylu araya girerek Pınar Eliçe’ ye “Gülşen Aleyna’ ya destek verdi. Bu konuda sen ne düşünüyorsun?” diye sorunca Eliçe “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş destek verecek değil ya. Tabi ki Gülşen verecek” diyerek yanıtladı.

Başak Çokan söz alarak “Ramazan ayı diyoruz da burası laik bir ülke. O yüzden de gençler istediği gibi davranabilir. Aleyna Tilki’ ye de burada dinsiz imansız, ateistmiş gibi davranamayız. Denk gelmiş olabilir.  ” derken masa karıştı.

Tayyar Işıksaçan; Aleyna Tilki’ nin yurt dışına yaptığı İngilizce bir şarkı ve klibi yayınlandı diye burası İslam ülkesi diyerek Taksim Meydanı’ nda recm etmediğimiz kaldı” derken buna tepki gösteren Hakan Solaker “Yani Aleyna Tilki bu klibi Ramazan’dan sonra çıkarsaydı Avrupa çökecek miydi? Müslüman ülkesinde salyangoz satamazsın” dedi. 

Pınar Eliçe; “Bu kızımızın bir ödül töreninde bir kıyafeti ve bir mesaj olarak taktığı tacı vardı. Kırmızı şeytan tarzı. O zaman da Aleyna, İlluminati ile anılmıştı. Aleyna Tilki’ nin hakkında bu tür şaibeli konuşmalar var. Ve ben İlluminati ve Deizm’ e bir atıf gönderme olduğunu düşünüyorum” deyince Gökhay Kalaycıoğlu “Peki Gülşen niye destek veriyor?” diye sordu. Eliçe; “Gülşen, meslektaşı olduğu için destek vermiştir” yorum yaptı.

Başak Çokan; “Bu ülkede her şeyi İslami boyuta getirerek yorumlamayı doğru bulmuyorum. Ramazan ayı kutsaldır, önemlidir ama bu kızın bunu bilinçli yaptığını düşünmüyorum. Elimizde kanıt yokken öyledir böyledir dememek lazım. Belli bir şeye hizmet ediyor diyorsunuz” dedi.

Pınar Eliçe ve Nihat Doğan karşı çıkarak “Hizmet ediyor olabilir diyoruz. İhtimali var diyoruz. İlluminati’ nin varlığı bile tartışılıyor. ” diye karşı çıktı. Nihat Doğan sözlerine “Dünya ahlakını bozmaya çalışan bir oluşum var. Yıllar önce Amerika’ nın ahlakını bozdular. Sonra Avrupa toplumunu dejenere ettiler. Son 10 yıldır da bizi dejenere etmeye çalışıyorlar. İşin daha acısı şu ki, her Ramazan’da olduğu gibi İsrail inadına gidip Filistin’ de Müslümanlara saldırıyor. Sahur yapmak üzere olan bir anne ve çocukları bomba yemek zorunda kalıyor. Katlediliyorlar. Kamuoyunda ülkede bu mesele Aleyna’ nın donu kadar konuşulmadı. Aleyna ve Gülşen’ in donuna gösterdikleri hassasiyeti Müslüman’ ın şerefi için gösterselerdi.  ” şeklinde devam etti.

Tayyar Işıksaçan, Nihat Doğan’ a destek vererek; “Filistin’de başını seccadeye koymak için giden insanların üzerine gözyaşı bombası ve plastik mermi yağdırdılar. Milletin çıtı çıkmadı. Camileri bastılar.  Ama dilsiz şeytanız” dedi.

Nihat Doğan ise “Allah’ ın düşmanlarına düşmanlığım var. Müslümanım, Allah’ıma Peygamberime de aşığım. Toplum yozlaştı. Bunu söylediğim için bile buna tahammül edemeyen insanlar var. Oruçluyuz demeye korkar olduk”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.