Son dakika… Sağlık Bakanı Koca’dan başhekimlere nöbet mektubu

Son dakika… Sağlık Bakanı Koca’dan başhekimlere nöbet mektubu

ABONE OL
Kasım 16, 2021 16:12
Son dakika… Sağlık Bakanı Koca’dan başhekimlere nöbet mektubu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Koca, 81 ildeki 136 başhekime asistan hekimlerin nöbetlerinin mevzuata göre düzenlenmesi konusunda mektup gönderdi. Bakan Koca, ‘Saygıdeğer başhekim arkadaşım’ diyerek başladığı mektubunda “Bu mektubum, son derece önemli bir konuyu sizinle hasbihal amacı taşıyor. Gerek sağlık hizmetlerinde gerek bu hizmetlerin sürdürülmesi için yapılan planlamalarda yaşanan bazı sorunlar için birinci derecede farkındalık sahibi kişiler sizlersiniz. Gösterdiğiniz çaba, özellikle, yaşadığımız süreç açısından takdire şayandır. Şahsım ve ilgili tüm yönetici arkadaşlarım adına teşekkürlerimi tekrar ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Koca, 1.11.2021 tarih ve 95796091-010.07 sayılı ‘Uzmanlık Eğitimi Görenlerin Nöbet Hizmetleri’ konulu genelgenin İl Sağlık Müdürlüğünce başhekimlere ulaştırıldığını hatırlatarak şöyle dedi:

“Genelge, çözümü aciliyet gösteren bir sorun için kararlı, kalıcı adımlar atmanızı gerektiriyor. Uzun ve yıpratıcı olan çalışma sürelerini azaltmakta, nöbet düzenlemelerini yasal mevzuatımıza uygun ve insani koşullara kavuşturmakta tam bir irade ortaya koymalıyız. Bu konuda sizinle yakın, titiz bir diyalog içinde olacağız. Asistan hekimlerin nöbetlerinin mevzuata göre düzenlenmesi konusundaki kararlılığımızın en iyi örneklerinden birini sizin vereceğinize inanıyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

BİLİM KURULU TOPLANIYOR

Koronavirüs Bilim Kurulu 17:30’da Bakan Koca başkanlığında toplanacak. Toplantıda 3’üncü doz BioNTech aşılama takvimi, vaka sayılarındaki son durum ve yerli aşı süreci ele alınacak. Bakan Koca, toplantı sonrası yazılı açıklama yapacak.

BIONTECH’TE YENİ GRUPLAR DA MASADA

Daha önce alınan kararın ardından 60 yaş üzeri ile risk grupları için 3’üncü doz BioNTech aşılarının uygulaması başladı. Yeni grupların da sisteme dahil edilmesi bekleniyor.

Aşılamada son durum ile 30 bin sınırındaki vaka sayıları da gündemde olacak. Yerli aşı TURKOVAC’IN kullanıma girmesi için Faz-3 aşaması kapsamında gönüllü aşılamaları devam ediyor. TURKOVAC’taki son durum da Bilim Kurulu’nda masada olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.