DIŞ TİCARET GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT AĞAÇLITEPE ANLATIYOR…

DIŞ TİCARET GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT AĞAÇLITEPE ANLATIYOR…

ABONE OL
Mart 25, 2024 10:36
DIŞ TİCARET GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT AĞAÇLITEPE ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Twin Trade Endüstri Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin kurucu ortağı ve genel müdürü Mevlüt Ağaçlı, dış ticaret alanındaki deneyimini ve gelecek hedeflerini paylaştığı bir röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Ağaçlı, Anadolu Üniversitesi marka yönetimi mezunu olup, beyaz eşya sektöründe 15 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Pandemi sonrasında, yurt dışından daha uygun maliyetlerle malzeme getirerek Türkiye’deki firmalara ve beyaz eşya sektöründeki yardımcı sanayilere hizmet sunmak amacıyla bir iş planı geliştirdiklerini belirtti. Şirketin odaklandığı alanlar arasında genellikle ambalaj malzemeleri bulunmaktadır.

Bu malzemeler arasında koli bandı, streç ambalaj bandı gibi ürünlerin yanı sıra inşaat sektörü için kablo grupları ve boya malzemeleri gibi çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ağaçlı, şirketin gelecek hedefinin ithalatı azaltarak ihracatı artırmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda, yurt dışına döviz kazandırarak cari açığı kapatmayı ve Türkiye’nin üretim altyapısını güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ağaçlı’nın ifadelerine göre, bu adım Türkiye’nin uluslararası ticarette daha güçlü bir konuma gelmesine katkı sağlayabilir.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-152-sayisi-cikti/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.