SEYHAN SOYLU’DAN BOMBA İDDİA “CAN TANRIYAR, KİLİSE’DE DİNİNİ DEĞİŞTİRDİ
  • ALSANA HABER
  • Magazin
  • SEYHAN SOYLU’DAN BOMBA İDDİA “CAN TANRIYAR, KİLİSE’DE DİNİNİ DEĞİŞTİRDİ

SEYHAN SOYLU’DAN BOMBA İDDİA “CAN TANRIYAR, KİLİSE’DE DİNİNİ DEĞİŞTİRDİ

ABONE OL
Nisan 28, 2022 07:26
SEYHAN SOYLU’DAN BOMBA İDDİA “CAN TANRIYAR, KİLİSE’DE DİNİNİ DEĞİŞTİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaptırdığı operasyonlar nedeniyle moderatörlüğünü yaptığı AL SANA HABER programına bir süre ara veren Seyhan Soylu, her gün canlı yayına bağlanarak ya da stüdyoya gelerek izleyicilerinden ve sevenlerinden kendini mahrum bırakmıyor hem de bomba haberler vermeye devam ediyor. Ama ne haberler…

Petek Dinçöz’ ün eski eşi Can Tanrıyar ile evlenen Tamar Öner, bugün sosyal medya hesabında soru cevap yapmış ve Reza Zarrab ile Petek Dinçöz’ ün aşkı doğru mudur?” diyen takipçisine cevaben Petek Dinçöz ile ilgili hakaretlere varan uygunsuz cevaplar verince Seyhan Soylu’ da Tamar’ ın ve Can Tanrıyar’ ın ipliğini pazara çıkardı. Şimdiye kadar ne dediyse doğru çıkan Seyhan Soylu’ nun iddiaları yine magazin gündemini sallayacak cinsten…

AL SANA HABER masası yorumcularından Başak Çokan’ ın Tamar Öner hesabından yaptığı paylaşımları okumasının ardından Nihat Doğan; “Bu insanlar mübarek Ramazan’ da bu iğrenç dedikoduları, bu iğrenç soruları nereden buluyorlar? Nasıl soruyorlar? Bu neyin kafası?” diyerek bu durumu kınadı.

Tayyar Işıksaçan ise “Daha tuhafı şu. Bir hanımefendi için bir hanımefendi yani iki kadın, ağır hakaretler içeren bu soruların üstüne giderek olayı kaşıyanlar yine kadın. Tuhaf yani” diye yorum yaptı.

Başak Çokan’ın; “Kendisi anne olmak üzere. Bir kız evladı dünyaya gelecek ve hayat o kadar enteresandır ki bugün kınadıklarınızla yarın nasıl sınanacağınızı bilemezsiniz. Bence Seyhan Soylu’ nun geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu “Can, Petek’ in peşini bırakmıyor” açıklaması Tamar hanımı tetiklemiş olabilir. ” yorumu üzerine stüdyoda bulunan Seyhan Soylu iddiaları peş peşe sıraladı.

Soylu; “Yemin ediyorum doğru söylüyorum. Petek kocasının başını belaya sokmasın diye boşandı. Can Tanrıyar’ ın da Fransa’daki ortağıyla başını belaya sokan Tamar’dır. Tamar yaşadığı lüks hayatını video çekip paylaşırken Uçan Kuş’taki personelin maaşını vermezsen, bir de ortağının değerli eşine lafları da çakarsan, ortağıyla da papaz olursun.  Ortağı da dedi ki ‘Yahu bunun harcı borcu var. Bu lüks hayatın kaynağı ne?”. Tamar, hayatı boyunca kendini Tanrı zanneden bu adamın bitişinin fişini çekti. Tamar Can’a 500 tane çocuk da doğursa O Petek’ i unutamaz.

Geçenlerde Tamar kızdı annesinin evinde kaldı. Çünkü Tamar’ın babasından faizle para aldı. Ödeyemedi. Hatta birinden daha 30 Bin TL borç almış. Benim her şeyden haberim var.

Ayrıca bir tane çocuğu olan evlenmiş ayrılmış bir kadına nasıl esk…t diyerek iftira atarsın. Çok çirkin. Bunu yazan kadınsa ‘Beraber mi işe gittiniz be müptezel?’ derler. Gelelim Tamar’a. Bunları bugün yazıyor Kadir Gecesinde. E senin sabin var ya karnında.” deyince Nihat Doğan “Belki Müslüman değildir” dedi ve Seyhan Soylu; “Tamar, Gregoryan” diye cevapladı.

Nihat Doğan; “İslamiyet’ te şöyle bir şey vardır ama. Bir Müslüman erkek, Gayrimüslim biriyle evlenirse hanımı da Müslüman olmak zorundadır. Tamar evlenirken Müslüman olmamış mıdır? diye sana soruyorum” diye sordu.

Seyhan Soylu öyle bir iddia da masa yorumcuları Nihat Doğan, Tayyar Işıksaçan, Pınar Eliçe, Başak Çokan, Hakan Solaker ve Moderatör Gökay Kalaycıoğlu şoke oldu.

Seyhan Soylu; “Ben Samatya’lıyım, bizim topraklarımızda yaşayan Ermeni vatandaşlarımızı da çok severim. Ermeni Cemaati de benim dostlarımdır Türkiye’dekiler. Can Tanrıyar artık Can Öner. Surp Agop Kilisesinde dinini değiştirdi. Gregoryan oldu. Kadın o kadar etkin oldu” deyince Hakan Solaker “Can Tanrıyar namaza başladı ya. Ben biliyorum” dedi.

Buna tepki gösteren Soylu; “Nereye namaza başlıyor? Hristiyan nikahı kıyan bir adamın bırakın namazını niyazını. İçmiyorum diyordu içiyordu biliyorsunuz. Müslüman olan bir adam kilisede nikah yapar mı? Bu saatten sonra benim gözümde Gregoryan’dır Can Tanrıyar. Ayrıca çocukmuş. Acaba Can Tanrıyar kendi çocuklarının başını okşamış mı? Kanser olan karısını yüz üstü bırakmış. Allah’tan reva mı? Kendini Tanrı zannediyordu Can Tanrıyar. Yatakları parçalayacak o yatakları” dedi.

Hakan Solaker ise “Kesin bilgi geldi yani bununla ilgili. Eminsin yani?” deyince Soylu; “Evet. Bir adam kilisede nikah kıyıyorsa Hristiyan demektir. Bunlar Pensilvanya Kardinali’nden mi bu vaazları alıyorlar? Ayrıca böyle bir iddia da var biliyor musunuz? Dolandırmış olduğu bir adam diyor ki bana Fetöcülük ile evraklar atacağım sana dedi. Attı ama ben paylaşmadım. Kendinize eş yaptığınız, namusum deyip soyadını verdiğiniz insanların ardından konuşmayın. O kadar namusunuza düşkünseniz arkadaşınızın karısına veya sevgilisine de uçkur çözmeyiniz. Hanım olan bir insan kendi hemcinsine esk..t der mi?” dedi.

O sırada Seyhan Soylu’ nun Amerika New Jersey’den gayrimüslim bir izleyici programı arayarak Soylu’ nun sözlerini doğruladı. İzleyici “Seyhan hanımın söyledikleri doğrudur. Bir Müslüman’ın Kilise’de Dini Nikah kıyılması için önce vaftiz olup dinini değiştirmesi gerekir. Dinini değiştirmediği takdirde nikah kıyılamaz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.