DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!

DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!

ABONE OL
Şubat 28, 2024 08:12
DR. ELİF ALTÜRK’ÜN AKADEMİK VE TEKNOLOJİ TRANSFERİNDEN İLHAM VEREN HİKAYESİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dr. Elif Altürk, İstanbul Okan Üniversitesi’nde Doçent Doktor unvanına sahip ve aynı zamanda üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü olarak görev yapıyor. Kendisi, eğitim hayatına ORT Doğu Teknik Üniversitesi’nde kimya bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimi alarak başladı. Ardından doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Polymer Science and Technology bölümünde tamamladı. Fransa’da bir yıl boyunca post-doktora çalışmalarına devam etti.

Kariyerine Türkiye’ye döndükten sonra, TÜBİTAK MAM Teknoloji Merkezi’nde uzman araştırmacı olarak çalışmaya başladı. Özellikle organik LED’ler ve güneş enerjisi gibi alanlarda uzmanlaşarak önemli katkılar sağladı. 13 yıl boyunca TÜBİTAK’ta çalıştıktan sonra İstanbul Okan Üniversitesi’ne geçti ve burada yaklaşık 1.5 yıldır Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü olarak görev yapıyor.

Dr. Altürk, aynı zamanda elektronik mühendisliği alanında akademik çalışmalarını sürdürüyor. Başlangıçta öğretmenlik kariyeri hedefleyen Altürk, lisans üstü eğitimine başladıktan sonra akademik dünyaya yönelerek bu alanda kariyer yapmaya karar verdiğini belirtiyor. Akademik kariyerine odaklanmasının yanı sıra, kişisel gelişim konularına da ilgi duyan Altürk, mutluluk üzerine çalışmalar yapmaya başladı ve “Mutluluğun İzinde” adında bir kitap yazdı.

Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü olarak görev yaptığı İstanbul Okan Üniversitesi’nde, akademisyenlere ve öğrencilere Ar-Ge projeleri hakkında bilgilendirme yapmakta, Sanayi ile ilgili çalışmaları takip etmekte ve eğitimler vermektedir. Ayrıca, fikri olan girişimcilerle görüşmeler yaparak patentleme süreçlerine destek olmaktadır.

Dr. Elif Altürk’ün kariyerindeki başarıları, akademik ve teknoloji transferi alanında yaptığı önemli katkılar ve kişisel gelişim konularındaki çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.