GIDA MÜHENDİSİ KEMAL ÇİÇEK OKULLARDAKİ YEMEK KALİTESİ ÜZERİNE AÇIKLAMALAR YAPTI
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • GIDA MÜHENDİSİ KEMAL ÇİÇEK OKULLARDAKİ YEMEK KALİTESİ ÜZERİNE AÇIKLAMALAR YAPTI

GIDA MÜHENDİSİ KEMAL ÇİÇEK OKULLARDAKİ YEMEK KALİTESİ ÜZERİNE AÇIKLAMALAR YAPTI

ABONE OL
Mart 29, 2024 13:51
GIDA MÜHENDİSİ KEMAL ÇİÇEK OKULLARDAKİ YEMEK KALİTESİ ÜZERİNE AÇIKLAMALAR YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gıda sektöründe uzmanlaşmış olan Kemal Çiçek, son zamanlarda artan okul yemekleriyle ilgili endişeleri gündeme getirdi. Bugün “Savaş Kalafat bizin Channel Türk TV ekranlarına Hoş geldiniz” programında konuk olan Çiçek, okullardaki yemek kalitesi üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Programda, özellikle okullardaki yemek ücretlerinin artışı ve bu artışın yemek kalitesine etkisi tartışıldı. Her yıl artan yemek ücretlerinin ne kadar doğru ve geçerli olduğu, çocukların tükettiği yemeklerin denetlenip denetlenmediği gibi konular masaya yatırıldı.

Çiçek, yemek ücretlerindeki artışın yanı sıra, yemeklerin içeriğinin ve kalitesinin de önemli olduğunu vurguladı. Okullarda çocuklara sunulan yemeklerin hijyen ve besin değeri açısından denetlenmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca, Çiçek’in vurguladığı bir başka nokta da, yemek pişirme sürecindeki önemli detaylara dikkat çekti. Pişirme teknikleri, malzeme kalitesi ve sunumunun, yemeğin son kalitesini etkilediğini belirtti.

Programda ayrıca, Çiçek’in mesleki geçmişi ve gıda sektöründeki deneyimleri de ele alındı. Çiçek, uzun yıllardır sektörde çalışıyor olmasına rağmen, hala öğrenmeye ve yetiştirmeye önem verdiğini ifade etti.

Kemal Çiçek’in programdaki değerli açıklamaları, özellikle okullardaki yemek kalitesi konusunda kamuoyunun dikkatini çekti. Ebeveynler ve eğitimciler, çocukların sağlıklı beslenme ve hijyenik koşullarda yemek yeme haklarının korunmasına dair duyarlılık artışı bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.