HKTM’NİN GENEL MÜDÜRÜ ZİYA SADIKOĞLU İLE MÜHTEŞEM RÖPORTAJ!
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • HKTM’NİN GENEL MÜDÜRÜ ZİYA SADIKOĞLU İLE MÜHTEŞEM RÖPORTAJ!

HKTM’NİN GENEL MÜDÜRÜ ZİYA SADIKOĞLU İLE MÜHTEŞEM RÖPORTAJ!

ABONE OL
Şubat 29, 2024 08:38
HKTM’NİN GENEL MÜDÜRÜ ZİYA SADIKOĞLU İLE MÜHTEŞEM RÖPORTAJ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Unity Tekstil’in “Perspektif” programı, son dönemin en dikkat çeken röportajlarından birine ev sahipliği yaptı. Programın sevgili seyircileri, makine mühendisi Ziya Sadıkoğlu’nu ağırladı. Ziya Sadıkoğlu, HKTM’nin (Hareket Kontrol Teknolojisi Merkezi) başarılı genel müdürü olarak sektördeki deneyimlerini ve firma hakkındaki bilgilerini paylaştı.

Sadıkoğlu, röportajda kendisini tanıtarak, 1987 yılında İstanbul’da doğduğunu ve makine mühendisliği eğitimini tamamladığını belirtti. Çekirdek bir ailede büyüyen ve gazeteci bir babanın oğlu olan Sadıkoğlu, 14 senedir özel sektörde çeşitli pozisyonlarda çalıştığını ve şu anda HKTM’nin satış pazarlamadan sorumlu genel müdürü olarak görev yaptığını aktardı.

HKTM’nin, 1998 yılında kurulan ve 25 yıldır hareket kontrol teknolojisi alanında faaliyet gösteren bir firma olduğunu vurgulayan Sadıkoğlu, şirketin yerli sermayeli olduğunu ve borsaya açık bir firma olduğunu belirtti. Ayrıca HKTM’nin çeşitli sektörlere hizmet verdiğini ve özellikle son 10 yıldır anahtar teslim çözümler sunduğunu söyledi.

Sadıkoğlu, AR-GE çalışmalarının firma için önemli olduğunu vurgulayarak, son dönemde geliştirdikleri yenilikçi ürünlerin ihracat oranlarını artırdığını ve Avrupa’da genişlemeye başladıklarını dile getirdi.

Firma vizyonlarını da paylaşan Sadıkoğlu, HKTM’nin Avrupa’da hareket kontrol teknolojisinin merkezi haline gelmeyi hedeflediğini ve bu doğrultuda tüm adımlarını attıklarını ifade etti. Ayrıca HKTM’nin çeşitli alanlarda faaliyet gösteren grup firmalarını bünyesinde barındırdığını ve bu firmaların farklı alanlarda hizmet verdiğini belirtti.

Röportajda ayrıca, HKTM’nin sanat ve mühendisliği birleştiren projelerine de değinildi. Fabrika girişinde yer alan sanat eserleriyle dikkat çeken firma, geçtiğimiz dönemde tarihinin en büyük ziyaretçi sayısına ulaşmış ve gençlere ilham kaynağı olmuştur.

Ziya Sadıkoğlu’nun programa katılımıyla gerçekleşen bu mükemmel röportaj, HKTM’nin başarılı hikayesini ve sektördeki öncü konumunu bir kez daha ortaya koymuştur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.