İÇ MİMARLIK UZMANI BETÜL UÇ, DEPREME KARŞI İÇ MEKANLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ ANLATTI
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • İÇ MİMARLIK UZMANI BETÜL UÇ, DEPREME KARŞI İÇ MEKANLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ ANLATTI

İÇ MİMARLIK UZMANI BETÜL UÇ, DEPREME KARŞI İÇ MEKANLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ ANLATTI

ABONE OL
Şubat 15, 2024 14:55
İÇ MİMARLIK UZMANI BETÜL UÇ, DEPREME KARŞI İÇ MEKANLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ ANLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İç Mimarlık ve çevre tasarımı alanında uzmanlaşmış Betül Uç, Business Channel Türk’te yapılan bir programa konuk oldu ve iç mekanlarda alınabilecek önlemler üzerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Uç, programda iç mimarlık alanındaki akademik açığı vurgulayarak, özellikle doktora seviyesinde uzmanlaşma gerekliliğini belirtti. İç mimarlık ve mimarlık arasındaki farkları açıklayarak, iç mimarların genellikle yapı tamamlandıktan sonra devreye girdiğini ve fonksiyonel alanlar belirlediğini vurguladı.

Betül Uç, iç mimarların çalışma alanları ve kariyer seçenekleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Özel sektörden akademisyenliğe kadar geniş bir yelpaze sunarak, iç mimarlık mezunlarının çeşitli sektörlerde iş bulabileceğini ve uzmanlaşabileceğini belirtti.

Ayrıca, depreme karşı iç mekanlarda alınabilecek önlemler konusunda da önemli tavsiyelerde bulundu. Özellikle sabit hareketsiz mobilyaların güvenliğine dikkat çekerek, yapısal olmayan hasarların önüne geçilmesinin önemine vurgu yaptı. İç mekanlarda kullanılan mobilya ve eşyaların sabitlenmesi, cam objelerin dikkatli bir şekilde konumlandırılması gibi pratik önlemler önerdi.

Betül Uç’un programda paylaştığı bilgiler, iç mimarlık alanına ilgi duyanların ve deprem riski altındaki bölgelerde yaşayanların dikkatini çekti. İç mekan tasarımında güvenlik ve fonksiyonellik arayışında olanlar için önemli bir kaynak niteliğinde olan bu program, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.