İKBAL GRUBU’NUN 100 YILLIK TECRÜBESİYLE TURİZMDE ZİRVE: ALİ GÜMÜŞHAN ANLATIYOR
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • İKBAL GRUBU’NUN 100 YILLIK TECRÜBESİYLE TURİZMDE ZİRVE: ALİ GÜMÜŞHAN ANLATIYOR

İKBAL GRUBU’NUN 100 YILLIK TECRÜBESİYLE TURİZMDE ZİRVE: ALİ GÜMÜŞHAN ANLATIYOR

ABONE OL
Şubat 28, 2024 11:38
İKBAL GRUBU’NUN 100 YILLIK TECRÜBESİYLE TURİZMDE ZİRVE: ALİ GÜMÜŞHAN ANLATIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyon Karahisar’ın termal turizmdeki önemli adreslerinden İkbal Termal Otel’in Genel Müdürü Ali Gümüşhan, İkbal Şirketler Grubu çatısı altında geçmişten günümüze turizmdeki deneyimlerini paylaştı. İşkolik programına katılan Gümüşhan, 1970 yılında Fethiye’de doğduğunu ve 1988’de turizme adım attığını belirtti. Pansiyonculukla başlayan kariyerinin şu anda İkbal Termal Otel Genel Müdürlüğü’ne kadar uzandığını ifade etti.

İkbal Grubu’nun 1922 yılında kurulduğunu vurgulayan Gümüşhan, grubun 100 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu dile getirdi. Afyon Karahisar’ın termal turizmdeki potansiyeline değinen Gümüşhan, bölgede 25.000 yatak kapasitesinin bulunduğuna dikkat çekti. Afyon Karahisar’ın gastronomi şehri ve tarım başkenti olarak önemli bir destinasyon olduğunu belirten Gümüşhan, UNESCO tarafından gastronomi şehri olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Ali Gümüşhan, turizmin sürdürülebilirliği ve gelişimi için sektör içindeki işbirliğine vurgu yaparak, rakip otellerle işbirliği yapmanın toplam kaliteyi artıracağını belirtti. Gençlere turizm sektörüne adım atmaları için güleryüzlü olmalarını, iletişim becerilerini geliştirmelerini, okumalarını ve dünyayı gezmelerini önerdi.

İkbal Termal Otel Genel Müdürü, turizmin Türkiye ekonomisine katkısına da değinerek, sektördeki gelirlerin her yıl arttığını ve ülkenin cari açığını kapattığını ifade etti. Son olarak, turizmin dünya genelindeki inovasyon ve dijital dönüşümle şekillendiğini vurgulayarak, gençlerin bu değişimlere ayak uydurabilmeleri için sektörel bilgilerini paylaşmalarının önemine değindi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.