İYİ BİR YÖNETİCİNİN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ ASLI OLŞEN ANLATIYOR
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • İYİ BİR YÖNETİCİNİN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ ASLI OLŞEN ANLATIYOR

İYİ BİR YÖNETİCİNİN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ ASLI OLŞEN ANLATIYOR

ABONE OL
Şubat 16, 2024 10:50
İYİ BİR YÖNETİCİNİN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ ASLI OLŞEN ANLATIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Profesyonel Koç Eğitimci Aslı Olşen, Ankara’da 1977 yılında doğduğunu ve çocukluktan itibaren tiyatroyla ilgilenmeye başladığını izleyicilere aktardı. Tiyatro ve sahne deneyimleriyle şekillenen hayatı, Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümündeki eğitimle devam etti. Mezuniyetin ardından ilaç firmasında profesyonel hayata atılan Olşen, sahne deneyimi ve anlatma tutkusu sayesinde eğitmenlik yoluyla kariyerine devam etti.

21 yıldır aynı şirkette eğitmenlik yapmaya devam eden Olşen, son 10 yılda yeni yöneticilere yönelik profesyonel koçluk hizmeti verdiğini ve çeşitli eğitimler hazırladığını belirtti. Yöneticilikte başarılı olabilmek için bireyin öncelikle kendi içsel yönetimini sağlaması gerektiğini ifade eden Olşen, Benjamin Franklin’in “Çok iyi mazeret bulmayı başaranların başka şeyi başardığı pek nadiren görülür” sözüne vurgu yaparak mazeret üretmemenin önemine değindi.

Yönetici olmak isteyenlere seslenen Olşen, iyi bir örnek almanın yanı sıra destek almaları ve sürekli öğrenmeye açık olmaları gerektiğini vurguladı. Eğitimci olarak sürekli olarak kendini güncel tutmanın ve öğrenmeye devam etmenin önemine dikkat çeken Olşen, insanların içsel değişimiyle başlayan bir sürecin zorlu olabileceğini, ancak bu değişimin insanları yeni bir bakış açısına sürükleyerek başarıya ulaştırabileceğini aktardı.

Son olarak, Olşen, mesleğine duyduğu sevgi ve insanların hayatlarına dokunmanın getirdiği manevi tatminin, işini sürdürme motivasyonunu oluşturduğunu ve gelecekte iyi koçlar yetiştirmeyi hedeflediğini paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.