KARGO LOJİSTİK TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE BORA KIZTAN İLE RÖPORTAJ
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • KARGO LOJİSTİK TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE BORA KIZTAN İLE RÖPORTAJ

KARGO LOJİSTİK TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE BORA KIZTAN İLE RÖPORTAJ

ABONE OL
Şubat 14, 2024 11:46
KARGO LOJİSTİK TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ EMRE BORA KIZTAN İLE RÖPORTAJ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kargo Lojistik Türkiye’nin genel müdürü Emre Bora Kıztan, bir iş kolik programında Selin Ceylan’ın konuğu olarak görüntülendi. 1978 İstanbul doğumlu ve Fenerbahçe taraftarı olan Kıztan, İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1996 yılından beri lojistik sektöründe çalışıyor. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Kıztan, son 5 yıldır Kargo Türkiye’nin genel müdürü olarak görev yapıyor.

Emre Bora Kıztan, sektöre olan ilgisini üniversite yıllarında keşfettiğini belirtiyor. İlk iş deneyimini bir Gümrükleme şirketinde kazanan Kıztan, sektördeki çalışma aşkını vurgulayarak, işin aşkla yapıldığında çalışmanın bir zorunluluk olmadığını ifade ediyor. Kıztan, lojistik sektörünün hayatın her alanında etkili olduğunu ve bu nedenle keyifli bir iş olduğunu söylüyor.

Kargo Lojistik Türkiye’nin genel müdürü, şirketin Hindistan merkezli olduğunu ve dünya genelinde 180’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğini açıklıyor. Türkiye’deki yatırımın ise Hindistan merkezinin Türkiye’deki bir girişimi olduğunu belirten Kıztan, şu anda Türkiye’de 140 kişilik bir ekiple 7 ofislerinin bulunduğunu ifade ediyor. Şirketin sunduğu hizmetler arasında deniz yolu, havayolu, karayolu ve diğer lojistik faaliyetler bulunuyor.

Röportajda Kıztan, lojistik sektöründe rekabetin yoğun olduğunu ve şirketleri birbirinden ayıranın çalışanlar olduğunu belirtiyor. Şirketin aidiyetini ve kurumsal hafızasını yüksek tutmaya çalışarak çalışan sirkülasyonunu azaltmayı hedeflediklerini vurgulayan Kıztan, bu yaklaşımın mutlu çalışanlar ve mutlu müşteriler yaratmada etkili olduğunu söylüyor.

Emre Bora Kıztan, geleceğe dair konuşurken sürdürülebilirlik konusuna vurgu yapıyor. Şirketin global vizyonu altında 2040 yılına kadar sıfır karbon ayak iziyle çalışmayı hedeflediklerini açıklayan Kıztan, doğal kaynakları kullanarak gelecek nesillere faydalı olmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Son olarak, gençlere lojistik sektörüne yönelik önerilerde bulunan Kıztan, bu alanda çalışacak olanların esnek, sorunlara odaklanabilen, aşkla ve severek işlerini yapabilen kişiler olmaları gerektiğini vurguluyor. Programın sonunda ise Emre Bora Kıztan, seyircilere sağlıklı, mutlu ve başarılı bir 2024 diliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.