PROJE KOORDİNATÖRÜ SEVİM AYYILMAZ, NESRİN İÇLİ’NİN SORULARINI YANITLADI
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • PROJE KOORDİNATÖRÜ SEVİM AYYILMAZ, NESRİN İÇLİ’NİN SORULARINI YANITLADI

PROJE KOORDİNATÖRÜ SEVİM AYYILMAZ, NESRİN İÇLİ’NİN SORULARINI YANITLADI

ABONE OL
Şubat 19, 2024 11:02
PROJE KOORDİNATÖRÜ SEVİM AYYILMAZ, NESRİN İÇLİ’NİN SORULARINI YANITLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Proje Koordinatörü Sevim Ayyılmaz, Nesrin İçli’nin sorularını yanıtladığı bir röportajda kariyeri ve işi hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayyılmaz, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarif bölümü mezunu olduğunu belirterek, eğitim hayatının ardından öğretmenlik yaptığını, ancak sonrasında farklı bir yöne kaydığını açıkladı.

Atanamayan öğretmenler gerçeğiyle karşılaşan Ayyılmaz, özel sektörde kendine yeni bir yol çizdiğini ifade etti. Proje yönetimi alanına duyduğu ilgiyi vurgulayan Ayyılmaz, Marmara Üniversitesi’nde yönetimle ilgili deneyim kazandığını ve bu alanda kendini geliştirdiğini belirtti. İhracatı Geliştirme Merkezi’nde Proje Koordinatörü olarak görev yapan Ayyılmaz, fuar ve danışmanlık hizmetleriyle ihracat yapan firmalara destek verdiklerini söyledi.

Ayyılmaz’ın işiyle ilgili daha fazla detay vermesi istendiğinde, İhracatı Geliştirme Merkezi’nin çok yönlü ve departmanlı bir firma olduğunu anlattı. Yönetim kurulu başkanları Murat Işık liderliğinde, ihracat yapan firmalara danışmanlık hizmeti verdiklerini belirten Ayyılmaz, özellikle ihracatçı firmaların devlet teşviklerinden faydalanmalarında kendisinin önemli bir rol üstlendiğini ifade etti.

Röportajda, Ayyılmaz’ın işinin yanı sıra sağlık turizmi ve fuar organizasyonlarına da değinildi. Sağlık turizminde Türkiye’nin avantajlarına vurgu yapan Ayyılmaz, sağlık turizmi acentalarına danışmanlık hizmeti verdiklerini ve bu alanda Türkiye’nin kilit bir nokta olduğunu belirtti.

Ayyılmaz, uluslararası fuarlara katıldıklarını ve bu fuarların ihracatçı firmalar için önemli bir platform olduğunu dile getirdi. Özellikle kozmetik ve güzellik fuarlarına olan katılımlarının başarılı olduğunu vurgulayan Ayyılmaz, bu fuarlarda Türkiye’nin üretici firmalarının dikkat çektiğini ve ihracat için yeni fırsatlar doğduğunu söyledi.

Röportajın son bölümünde, Ayyılmaz’ın geleceğe dair hedefleri ve projeleri soruldu. Ayyılmaz, departmanını büyütmek, bir ekip kurmak ve yurt dışı temsilciliklerini artırmak istediğini belirtti. Ayyılmaz, Türkiye’nin ekonomik durumu gözetilerek ihracatı teşvik etmek amacıyla yürütülen projelerden biri olan “Gate oftech” projesini detaylandırdı ve bu projenin Türkiye’deki üretici firmalara yurt dışında ofis açma imkanı sağladığını açıkladı.

Son olarak, Ayyılmaz izleyicilere yönelik bir mesaj verdi ve iş dünyasındaki başarılarını sürdürmeyi hedeflediğini ifade ederek, röportajı tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.