PSİKOLOG FİLİZ TATLI’DAN İLHAM VEREN HİKAYE

PSİKOLOG FİLİZ TATLI’DAN İLHAM VEREN HİKAYE

ABONE OL
Mart 20, 2024 13:29
PSİKOLOG FİLİZ TATLI’DAN İLHAM VEREN HİKAYE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Psikoloji alanında çalışan genç ve yetenekli psikolog Filiz Tatlı, kariyeri ve kişisel deneyimleriyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Tokat doğumlu olan Tatlı, Sağlık Meslek Lisesi mezunu olup, daha sonra psikoloji alanında kendini geliştirmeye karar verdiğini belirtti.

Psikoterapiye olan merakı, mezun olmadan önce başladı ve devam ettiğini vurgulayan Tatlı, kendini bu alanda derinleştirerek birçok terapi tekniği ve araştırma metodlarıyla ilgilendiğini ifade etti. Özellikle, insanların kişisel gelişimine odaklanarak psikolojiyi okumalarını teşvik etti.

Tatlı, kendi meslektaşlarından farkını her insanın biricik ve özel olduğunu ve her vakayı benzersiz olarak görmesiyle açıkladı. Özünde, her insanın bir hikayesi olduğunu ve bu hikayelerin ön yargısız bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı.

Kendi içinde yaşadığı bir kırılma noktasını da paylaşan Tatlı, başka birinin acısını hissettiği bir vakayla karşılaşmasıyla bu mesleği seçme kararını verdiğini açıkladı. Aynı zamanda, psikoloji alanında yapılan çalışmaların sadece mesleki değil, aynı zamanda kişisel hayatına da derin etkileri olduğunu belirtti.

Son olarak, Tatlı, herkesin kendine özgü ve değerli olduğunu vurgulayarak, öfke kontrolü, stres yönetimi ve duygu yönetiminin hayata bakışını belirleyen önemli unsurlar olduğunu dile getirdi.

BUSINESS CHANNEL DERGİ 142. SAYI ÇIKTI

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.