PSİKOLOJİK DANIŞMANLIKTA EMPATİ VE İLETİŞİMİN ÖNEMİ BUSENUR ÇOLAK İLE SÖYLEŞİ
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • PSİKOLOJİK DANIŞMANLIKTA EMPATİ VE İLETİŞİMİN ÖNEMİ BUSENUR ÇOLAK İLE SÖYLEŞİ

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIKTA EMPATİ VE İLETİŞİMİN ÖNEMİ BUSENUR ÇOLAK İLE SÖYLEŞİ

ABONE OL
Mart 27, 2024 14:05
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIKTA EMPATİ VE İLETİŞİMİN ÖNEMİ BUSENUR ÇOLAK İLE SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde psikolojik danışmanlık, bireylerin zihinsel sağlığına odaklanarak, iletişim ve empati gibi önemli unsurları içeren bir alandır. Busenur Çolak gibi uzmanlar, bu alanda deneyimlerini paylaşarak, topluma rehberlik etmeye devam etmektedir.

Genç bir psikolog olan Busenur Çolak, yeni mezun olmasına rağmen online ve yüz yüze danışmanlık hizmetleri sunarak, bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Onun perspektifinden, psikolojik danışmanlıkta en önemli unsurlar arasında iletişim ve empatinin bulunduğunu öğreniyoruz.

Çolak, çocuklarla çalışırken dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Çünkü çocuklar, duygularını ifade etmekte zorlanabilirler ve bu nedenle oyun terapisi gibi yöntemlerle iletişim kurmak önemlidir.

Ayrıca, psikolojik danışmanların dinleme, iletişim kurma ve empati gibi temel yeteneklere sahip olmalarının yanı sıra, sürekli kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirtiyor. Bu, danışanlara daha iyi hizmet verebilmek için önemli bir adımdır.

Çolak’ın deneyimleri ve perspektifi, psikolojik danışmanlık alanında çalışanların ve toplumun zihinsel sağlığını desteklemek için önemli bir kaynaktır. Onun vurguladığı iletişim ve empati gibi unsurlar, sağlıklı bir danışmanlık ilişkisinin temelini oluşturmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.