YAZAR VE ŞAİR MEHMET ÇALIK TOZBEY’İN YAŞAM ÖYKÜSÜ!

YAZAR VE ŞAİR MEHMET ÇALIK TOZBEY’İN YAŞAM ÖYKÜSÜ!

ABONE OL
Şubat 28, 2024 13:04
YAZAR VE ŞAİR MEHMET ÇALIK TOZBEY’İN YAŞAM ÖYKÜSÜ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep doğumlu yazar ve şair Mehmet Çalık Tozbey, hayatı boyunca yaşadığı mücadelelerle, kalemine yansıttığı duygularla ve insana duyduğu derin sevgiyle tanınıyor. Ekose Konfeksiyon’da Selin Ceylan’ın sunduğu programda anlattığı hayat öyküsü, izleyicilerde büyük etki yaratıyor.

1962 yılında Gaziantep’in o zamanki adıyla Kilis ilçesinde dünyaya gelen Tozbey, ilk eğitimine burada başlamış ve daha sonra Gazi Antep’e taşınarak eğitimini sürdürmüştür. Ancak okulu bırakmak zorunda kalmış ve tamirhanelerde çalışmıştır.

1982-1984 yılları arasında ilk kitabını yazan Tozbey, bu eseriyle Haldun Öykü Ödülü’ne katılmış ancak kitabı kaybolmuş, daha sonra bulunmuştur. Bu olaylar onun yazın hayatında önemli bir dönüm noktası olmuştur.

2002 yılında kamu kuruluşunda görev yapmaya başlayan Tozbey, yazın ve şiirle olan ilişkisini çocukluk yıllarına dayandırıyor. Haksızlığa karşı duyarlılığıyla bilinen yazar, eserlerinde gerçek yaşanmış hikayeleri temel alır ve insanların iç dünyasına dokunacak mesajlar verir.

Tozbey’in kitapları, duygu yüklü ve insanların kendilerini bulabilecekleri mesajlar taşır. Yazarlık ve şairlik yeteneği, yaşadığı mücadelelerin yanı sıra, insanlara ve hayata duyduğu derin sevgiyle şekillenmiştir.

Mehmet Çalık Tozbey’in yaşam öyküsü, izleyicileri duygulandırmış ve onlara ilham vermiştir. Onun hikayesi, mücadele, yazma tutkusu ve insana duyulan sevgiyle dolu bir yolculuğu anlatıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.