ORTODONTİ UZMANI DR. MELİS ALYAN, TELEVİZYON PROGRAMINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI AÇIKLADI
  • ALSANA HABER
  • yaşam
  • ORTODONTİ UZMANI DR. MELİS ALYAN, TELEVİZYON PROGRAMINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI AÇIKLADI

ORTODONTİ UZMANI DR. MELİS ALYAN, TELEVİZYON PROGRAMINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI AÇIKLADI

ABONE OL
Şubat 16, 2024 10:10
ORTODONTİ UZMANI DR. MELİS ALYAN, TELEVİZYON PROGRAMINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Televizyon programına konuk olan Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve ortodonti uzmanı Dr. Melis Alyan, ortodonti tedavileriyle ilgili doğru bilinen yanlışları izleyicilerle paylaştı.

Alyan, lise yıllarında Balıkesir’de ortodonti uzmanının bulunmamasının etkisiyle bu alana ilgi duyduğunu belirterek, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayarak ortodonti uzmanı oldu. Uzmanlık alanının diş düzeni bozuklukları ve çenelerdeki iskeletsel sorunların teşhisi ve tedavisi olduğunu vurguladı.

Ortodonti tedavilerine yönelik hastaların en çok talep ettiği konuları ele alan Alyan, hastaların tedavilerini hızlı, konforlu ve estetik bir şekilde tamamlamak istediklerini söyledi. Ayrıca, hastaların sağlık talepleriyle geldiğini ve bu nedenle diyalogların hassas bir şekilde yönetilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Programda işinin zorluklarına da değinen Alyan, her mesleğin biraz yorucu olduğunu ancak sağlık sektöründe çalışmanın daha hassas bir yaklaşım gerektirdiğini belirtti. Hastaların sağlık talepleriyle geldiğini ve bu nedenle diyalogların hassas bir şekilde yönetilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Ortodonti uzmanının işinin keyifli yanlarına da değinen Alyan, tedavi tamamlandığında hastaların yüzündeki gülümsemeleri görmek, hayatlarında hissedilen konforun arttığını duymak ve bu tür olumlu değişiklikleri paylaşmak şeklindeki deneyimlerin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Başarıyı detaylı bir şekilde ele alan Alyan, başarının standartlardan taviz vermemek, en üst standartlarda ısrarcı olmak, detaycı olmak ve sürekli kendini geliştirmek olduğunu belirtti. Ayrıca, ideal hedeflerle yaşanan gerçek deneyimler arasında çok büyük fark olmamasının da başarı anlamına geldiğini vurguladı.

Son olarak, izleyicilere içten bir gülümsemenin önemini vurgulayan Alyan, günümüz işlerini güzelleştirmenin ötesinde, içten gelen bir gülümsemenin her şeyden önemli olduğunu söyledi. Program sonunda, izleyicilere sağlıklı ve mutlu günler dileyerek konuşmasını tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.